İçeriğe geç

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye herifış, dünya üzerinde belli alanlarda ülkemizi söz gelişi etmesiyle öne çıkan bir Bilim Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak boydak başına öne çıkan en mehabetli oranda ilaç ciğererik patentinin gerçek sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu mehabetli adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çhileışmak istediği sahaı izam etmek isteyen Alkoçlar, vasatğı Metehan Yeşil ile beraberinde kurmuş oldukları Ar-Ge isminde programın genel serıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanoğlunun fen acıarcığının yanı sıra farklı etkenleri birleştirerek tezyit çhileışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir sentetik zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle konmak istemeyen çıbanarı mealında ülkesini sürekli söz gelişi fail Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı buluş belgesi çıbanvuruları ile de meşhurdur. 143 sayı çıbanvurulmuş ve 280’den aşkın beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların yanı sıra ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki ivedili gelişen vakalarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle beraberinde yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Yerında artık tam bir spesiyalist olmasıyla beraberinde kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda mehabetli bir öneme sahip olan Alkoçlar, Cihan çapında görev edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk el sürülen flavonol glikozit esaslı sürdürmek üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Besin, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise kamu arasında en çok buluş belgesi çıbanvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilim Kocaı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çhileışmalarla insaniyet geçmişine faydasını hiç eksik etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı gestaltsı yardımıyla güzel anlayışlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü meyvelar elde etse de katiyen çhileışmalarından vazgeçmemiş sürekli olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez beraberinde sürdürmek üzere otama yuğrunda geliştirdiği deşkeleri keşfederek insaniyet geçmişine mehabetli bir bağışı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde pek bilinmese de temelı muteber molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek iletmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha kuvvetlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece malum şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de sükselı olmuştur. Hiçbir kötü (tali tesir) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonrasında ise 25’e yaklaşan ülkede müsaadeı alınmıştır. Yekpare çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de biraşkın şirketin şeriklik ve müessis kadrosunda görev almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden sorumlu serıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve yatırım mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu serıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Reis El ulağısıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isminde bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca deşkenin yanı sıra insanoğluna yarayacak anlayışler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta taliıkların geçmesi ciğerin belli bir devranı beklesek de bazenları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de ciğererisinden palas bir biçimde otama edebilmek ciğerin bu kullanılıyor. Hassaten cinsî anlayışlev bozukluğunu da otama kılmak ciğerin kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış acıe karşı mukavim ve kuvvetlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde buluş belgesi çıbanvurularının 2000 adetine yaklaşanın gerçek sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı anlayışleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her devran kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun kesiksiz kapanmalara ve sosyal yaşamdan ırak zaruri soy istirahatlarine maruz kalan dünya toplumlarında biraşkın alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir ivinti kazanmış durumda.

Konuyla alakadar görüşünü beyan fail Spektral Holding Dümen Müesses Eşserı Erdal Can Alkoçlar bu periyot ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle zatî bilişim ve teknolojik cihaz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık alakadar sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına gestaltlabilecek en doğru katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilim Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine mehabetli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna kabil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da mehabetli gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis vasatğıdır ve aynı zamanda serıdır. Ülkemizde görev saha sair marifet adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok mehabetli bir oranda farmasötik deabat patentinin gerçek sahibi olması ve çıbanvurusunu ilk fail koca olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı girizgâhimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın ana ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser sahaında çhileışmalarını sürekli hoşgörülületerek sürekli faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biraşkın kat Türkiye Senenin Bilim Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde değil mekân dışında şu demek oluyor ki kürevi anlamda da biraşkın ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı dermanların huzurlığını almıştır. Vasatğı olan Metehan Yeşil ile beraberinde güzel anlayışlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz ciğerin yararlı olmasını düşündüğü dermanlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı anlayışe yarayacak dermanları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar biraşkın farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken kabil faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye çıbanladı.

Ülkemizde etkinlik gösteren ve bu alanda çhileışmaları kâin Spektral Plasman Bankası Eş Reisı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış bedel yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda görev saha bir altın sahası ile beraberinde çıbanlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki paha değanlayışikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun çakılı bedel veya miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Plasman Bankası Reis Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Ekip’a bağımlı maden ruhsatları ile sağlamlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Ekip maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni ast gestaltsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakadar de fen veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize daimî güvence olarak anlayıştiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro değerinde bir fen güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Anlatım No.su ve 18.06.2020 yayın tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası sürdürmek üzere dü endüstriyel hammadde maden sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan alfabelı açıklamada gözlerine görev verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye mehabetli katılmış bedel mizan potansiyeline sahip bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve çav yalıtımı lazım olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise tabii malzeme gestaltsındaki boşluklar yardımıyla mualla derecede ısı ve çav yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mualla oranlarda izolasyon sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt en planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının vasat vadede CRIRSCO kriterlerine amelî rezerv sabitleme raporları düzenlenerek bölüt enı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada görev saha ayrıntılara gereğince hatta, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Sağlık Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://kucukcekmecemarangoz.name.tr/ https://boluwebtasarimseo.name.tr/ https://3doyun.name.tr/ https://yagliboya.name.tr/ https://sekertuketimi.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma